آمار بازدید

مالیات و افزایش بهره بانکی صنایع را به تعطیلی کشانده است

 


 سید عبدالوهاب سهل آبادی رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران در نشست کمیسیون پشتیبانی اتاق اصفهان با رؤسای ادارات کل تعاون،کار و امور اجتماعی، تأمین اجتماعی، دادگستری استان و اعضای هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی و تشخیص مطالبات سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: رکود، نقدینگی، مالیات بر ارزش افزوده و جرایم بانکی از جمله مسایلی است که واحدهای  صنعتی با آن روبرو هستند.

رئیس خانه صنعت ،معدن و تجارت ایران تصریح کردبعضی کشورها تنها با داشتن یک مزیت در حوزه صنعت، تولید موفقی دارند، باید ببینیم چرا کشور ما با داشتن امکانات زیادی  در صنعت و تولید به اندازه آن کشورها موفق عمل نکرده است. مسایل بانکی از جمله مهم‌ترین مشکلات امروز صنایع  است و بهره‌های بانکی افزایش داشته است، این در حالی است که بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات، سختگیری زیادی می‌کنند.

سهل آبادی با اشاره به مسایلی که پرداخت ارزش افزوده برای تولیدکنندگان ایجاد کرده، اضافه کردبعضی از کارخانه‌ها به دلیل عدم توانایی در پرداخت بدهی مالیاتی تعطیل شده‌اند. کل ارزش افزوده باید در پایان چرخه تولید و عرضه پرداخت شود، نه اینکه این مالیات بر دوش تولیدکننده بیفتد.

وی با بیان اینکه ریشه بسیاری از جرایم، بیکاری است، گفت: دین ما به جامعه ایجاد اشتغال است و همه سعی خود را برای این کار خواهیم کرد، از دولت مردان هم می‌خواهیم که ما را یاری کنند.

«
سید محسن به نیمی»معاون قضایی دادگستری استان اصفهان هم در این جلسه طرح بحث اقتصاد در شعار امسال توسط مقام معظم رهبری را مورد اشاره قرار داد و افزود: بخش مهمی از اقتصاد هم به صنعت و تولید بر میگردد.

وی اضافه کرد: باید دیدمان نسبت به تولیدکننده حمایتی باشد تا بتواند در آرامش به تولید بپردازد و تعامل و همدلی و جلسات باید برقرار باشد تا اگر نه همه مشکلات، بلکه بتوان تعدادی از آنها را حل کرد.

معاون قضایی دادگستری استان اصفهان افزود: قانون مداری باید در هر دو بخش خصوصی و دولتی حاکم باشد.

وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد در پرونده‌های حل اختلاف، کارفرمایان به حقوق قانونی خود آگاهی نداشته‌اند، گفت: کارفرمایان باید به حقوق خود وقوف بیشتری داشته باشند. قرار بر این شده است که تعداد هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی زیاد شود و از قضات بازنشسته استفاده کنیم که تاکنون برای دو قاضی ابلاغیه لازم صادر شده است و برای چهار قاضی دیگر هم به زودی ابلاغیه صادر می‌شود.

«
علی اصغر دادخواه» مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان هم گفت: 65 درصد جمعیت استان اصفهان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند.

وی با بیان اینکه این سازمان یک سازمان درآمد ـ هزینه است، از کارفرمایان خواست تا دستمزد حقیقی را در لیست بیمه بنویسند و حق بیمه خود را پرداخت کنند.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به اینکه استان اصفهان رتبه اول خدمات غیرحضوری را در بین ادارات تأمین اجتماعی کشور دارد، گفت: هر دو ماه یک‌بار 110 هزار تردد در استان اصفهان کاهش یافته است. 3 میلیون و 500 هزار دفترچه درمانی در سال 92 در استان صادر شده است که کارت‌های سلامت جایگزین آن خواهد شد. می‌توان از ظرفیت خانه صنعت و معدن و اتاق بازرگانی برای ارتباط با وزیران و مسئولان دولتی استفاده کرد.