آمار بازدید

مطالبات قطعه سازان، تا 2 هفته آینده تسویه خواهد شد

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تسویه بدهی قطعه سازان، ظرف مدت ۲ هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا در کرج، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک خود با استاندار البرز که به منظور پیگیری مشکلات و رفع موانع فرا روی صاحبان صنایع استان البرز تشکیل شد، گفت: کلیه واحدهای قطعه ساز خودرو مطالبه گر هستند.

محسن صالحی نیا با بیان این مطلب که در حال حاضر وضعیت قطعه سازان ۱۰۰ درصد بهتر از قبل شده است، افزود: رویکرد دولت رفع موانع فرا روی صنایع است، در این راستا در تلاش هستیم مطالبات قطعه سازان خودرو که بالای سقف ۳ ماهه است، ظرف مدت ۲ هفته صورتجلسه و تسویه شود.

وی همجنین در واکنش به دغدغه تأمین سوخت واحدهای صنعتی استان البرز بیان داشت: کارگروهی در معاونت برنامه ریزی وزارت نفت، پیگیر رفع مسئله سوخت واحدهای صنعتی شده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این مطلب که خروج از رکود در فرایند تولید، از مهم‌ترین برنامه‌های دولت است، اظهار داشت: صنعت، زیرمجموعه تولید کشور است به همین منظور خروج از رکود و بهبود فرایند تولید از مهم‌ترین برنامه‌های دولت در حوزه صنعت است که در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.

وی در ادامه افزود: افزایش ۲۵ درصدی از سقف سرمایه درگردش و اختصاص آن به حوزه صنعت از جمله تدابیری است که نقش قابل توجهی در اشتغالزایی خواهد داشت.

همچنین در این جلسه معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت، سیاست‌های ابلاغی خروج از تورم، ارائه تسهیلات، تولید مناسب، عملیات بانک‌ها، تعیین تکلیف بدهی‌ها و... را نیز از دیگر تدابیر حوزه صنعت برشمرد.